Může vzniknout závislost na HHC?

HHC se stává stále populárnějším rekreačně užívaným kanabinoidem, avšak otázky týkající se jeho potenciálu vyvolat závislost zůstávají předmětem debat a výzkumu. V článku se zaměříme na rozbor účinků HHC a prozkoumáme, jak mohou tyto účinky vést k možné závislosti

Co víme o HHC a jeho účincích

HHC je semisyntetický kanabinoid, který je chemicky odvozen od THC. Přestože je jeho struktura podobná THC, HHC je zcela legální, má jedinečné a nutno dodat, že mírnější účinky a vlastnosti. HHC Vapes, květy, oleje či spreje a další varianty aplikace přináší především:

 

  • Pocit uvolnění a relaxace
  • Potenciál pomáhat s řešením bolesti
  • Zlepšují náladu, chuť k jídlu, zmírňují stres a napětí

 

Mezi negativní vlastnosti pak patří psychoaktivní účinky, které někdy mohou dosáhnout nežádoucích rozměrů, sucho v ústech a samozřejmě také riziko závislosti.

Jak vzniká závislost

Závislost na látce, jako je hexahydrokanabinol (HHC), může vznikat podobně jako u jiných psychoaktivních látek. Při opakovaném užívání HHC může dojít k postupným změnám v chemické rovnováze mozku, což vede k toleranci a potřebě zvyšovat dávku pro dosažení stejných účinků. Tato zvyšující se tolerance může vést k fyzické a psychické závislosti, kdy tělo začne látku vyžadovat pro normální fungování a její absence vyvolává abstinenční příznaky.

Kvalitní HHC produkty jako základ bezpečnosti

Způsoby, jak si dopřát látku HHC, je celá řada. Kromě výše zmíněných jde třeba o produkty HHC Hash, cartridge,gummies či destiláty. Nejde však jen o typ produktu, ale také o dávkování.

386_canapuff-jack-40-premium-hhc-kvety

 

Začátečníci by neměli na jednu dávku překročit množství 5 mg HHC, takže pozorně čtěte doporučené dávkování a zabývejte se například koncentrací HHC v samotném produktu, například v HHC olejích.

 

Dbejte také na serióznost a transparentnost daného e-shopu. Základem bezpečnosti by mělo být portfolio složené pouze z přírodních produktů bez pesticidů a chemikálií. Samozřejmostí pak prověření produktů nezávislými laboratořemi.

Najděte svou pohodovou cestu

Ať už jde o HHC, nebo dokonce o intenzivnější variantu HHC-P, která nabízí dokonce mnohem silnější účinky než dobře známé a nelegální THC, je především na individuálních preferencích každého jedince, jakou si najde k těmto látkám cestu.

 

Začínejte opatrně, nic nepřehánějte a opatrně sledujte, jak vaše tělo reaguje. HHC může do vašeho života přinést spoustu a spoustu benefitů. Zásadně však není univerzálním lékem na stres nebo třeba dobrý spánek. Tím je především zdravý životní styl, pestrá a rozumná strava a kanabinoidy jsou jen příležitostnou podporou celkové životní pohody.