Benefity i otazníky: Jaké účinky má HHC?

Kdo by se nechtěl dostat do stavu příjemné únavy, pohody a relaxace. Účinky HHC však mohou být různé a my se na ně teď podíváme více zblízka. HHC je kanabinoid, který zatím není tak známý jako THC či CBD, nabízí však řadu benefitů, jež stojí za to prozkoumat či vyzkoušet.

Je to podobné jako THC?

Zjednodušeně řečeno, HHC je legální alternativou ke známému THC a pravděpodobně jej při běžných dávkách neodhalí test na drogy. Jde o jeden ze stovky různých kanabinoidů, které se vyskytují v rostlinách technického konopí.

 

V účincích HHC a THC však můžeme najít řadu podobností. Euforie, dobrá nálada či zvýšená tepová frekvence u některých uživatelů, u jiných zase příjemný relax. Vzhledem k podobnosti obou látek se nabízí také velký léčebný potenciál látky HHC, ale ten nelze potvrdit, protože jde o látku z velké části neprobádanou.

Co můžete očekávat od HHC?

Právě kvůli tomu, že chybí relevantní studie látky HHC a účinků na její uživatele, musíme konstatovat, že jde o ryze individuální záležitost. Testování na lidech i zvířatech však neustále probíhá, data se střádají, a my tak můžeme vyvodit některé společné rysy, které můžete od užívání HHC očekávat i vy.

 

HHC začíná obvykle působit hned poté, co si jej dáte. Můžete si vychutnat prvotřídní květy, HHC pera, HHC spreje, oleje nebo třeba gumídky. Velmi rychle se tak naladíte do stavu pohody a příjemné relaxace, při které zapomenete na případnou bolest svalů a díky příjemné únavě vám HHC může pomoci například s pohodovým usínáním či chutí k jídlu, což je ostatně průvodní rys většiny kanabinoidů. Mezi dalšími účinky, které popisují uživatelé patří:

 

 • Změna zrakového a sluchového vnímání
 • Povzbuzení
 • Úleva od úzkosti
 • Zmírnění zánětů v těle
 • Zlepšení kvality spánku

 

HHC působí podobně jako THC psychoaktivně, ale rozhodně nečekejte výlety do jiných dimenzí, spíše opravdu relax, uvolnění a bezstarostnost. Znovu však opakujeme, že nejde o vědecky potvrzené závěry, takže se držte doporučeného dávkování a najděte si svou cestu.

HHC a negativní vedlejší účinky

Ano, HHC může přinášet i určité negativní vedlejší účinky. Opět zde platí, že všechny jsou však neoficiální a nevychází z vědeckých závěrů, ale ze zkušeností uživatelů. O dlouhodobých efektech na lidské tělo rovněž zatím nevznikly rozsáhlejší studie.

 

Mezi potenciální negativní účinky tedy patří:

 

 • Závratě
 • Sucho v ústech
 • Zarudnutí očí
 • Zvýšená chuť k jídlu
 • Spánkové problémy
 • Zpomalení reakcí
 • Zrychlená srdeční frekvence

 

Pozorný čtenář si všimne, že některé aspekty patřící mezi benefity jsou i mezi potenciálními riziky v podobě úplně opačného účinku. Záleží samozřejmě na množství HHC, způsobu jeho aplikace, kvalitě kanabinoidu a především na tom, co vám osobně sedne.

 

U nás si však můžete být jistí prvotřídní kvalitou HHC, ke kterému když si najdete tu správnou cestu, můžete z něj vytěžit spoustu dobrého pro váš život. Inspirace k příjemným zážitkům s HHC začíná zde.