HHC Oleje: Účinky a dávkování

Jiné než THC, ale s podobným zážitkem. To je možná hlavní důvod, proč legální HHC produkty získávají na oblíbenosti. Jedním z mnoha způsobů, jak si užít příjemné stavy euforie, relaxace i řadu zdravotních benefitů, je forma užívání HHC olejů. V článku se podíváme blíže, jak tento čím dál populárnější produkt vybrat, užívat a co od něj vůbec očekávat.

Jaké benefity můžete čekat od HHC olejů?

HHC olej je dalším přírůstkem do rozmanitých výrobků postavené na látce HHC. Jedná se samozřejmě o kanabinoid, který ale může obsahovat pouze 1 % THC, byť účinky slibuje podobné. HHC oleje mají tu výhodu, že jejich užívání je naprosto diskrétní, prodává se v malých lahvičkách, které se vejdou úplně všude a jejich aplikace je velmi jednoduchá.

 

V nabídce e-shopů najdete celou řadu HHC olejů nejrůznějších příchutí od třešní přes limetku až třeba po citron. Všechny ale mají společné to, že vám mohou výrazně pomoct například s kvalitou spánku, relaxací, nebo zmírní nevolnost či úzkosti. K HHC si ale musí najít svou cestu každý sám, účinky jsou individuální, popisované na základě zkušeností a lékařsky nepotvrzené.

Jak aplikovat HHC olej?

Pro příjemné účinky HHC olejů stačí pár kapek. Většina zkušeností uvádí, že ideální množství je 10 až 20 kapek, které můžete rozmíchat ve vodě nebo třeba i ve smoothie. Pokud chcete účinek rychlý a intenzivnější, můžete si olej jednoduše nakapat pod jazyk.

 

HHC oleje můžete využít i při přípravě jídla, v tom případě ale počítejte s delším nástupem účinků, které však pravděpodobně vydrží déle. Možností je také olej užívat dermálně, tedy nakapat si jej přímo na kůži a využít třeba při masáži.

Správné dávkování HHC olejů

Ideální dávkování obecně u produktů s obsahem látky HHC není jasně dané a je na každém, jak jeho tělo reaguje. Začátečníci by měli začít opatrně a pozorovat účinky, případně dávky postupně a hlavně s mírou zvyšovat. Nejvhodnější doba pro užívání HHC je před spaním, případně po fyzické aktivitě.

 

  • Doporučené dávkování začátečníků: 5-12 mg na jednu dávku
  • Doporučené dávkování pravidelných konzumentů: až 40 mg na jednu dávku

 

V případě konkrétně HHC olejů na vás čeká většinou produkt o objemu 10 mililitrů, což odpovídá zhruba 250 kapkám. Užívejte proto 10-20 kapek v rámci jedné dávky, ale zásadní pro vás bude pak informace o koncentraci HHC v konkrétním výrobku.

Jakou koncentraci HHC vybrat?

Na výběr máte skutečně širokou škálu koncentrací HHC v oleji. Od 5% olejů pro začátečníky, až po 40% obsah HHC v oleji pro pokročilé uživatele.

 

  • Při obsahu 10 ml a 5% koncentraci máte v jedné malé lahvičce celkem 500 mg HHC.
  • Při obsahu 10 ml a 40% koncentraci máte v jedné malé lahvičce celkem 4000 mg HHC.

 

Dobře si proto spočítejte, kolik miligramů HHC do sebe v rámci jedné dávky dostanete, pečlivě pozorujte účinky na vaše tělo a mysl a rozhodně nic nepřehánějte. Svět HHC, to je především pohoda, klid a relax, žádné závody.