HHC: S čím pomáhá a jaké má (ne)výhody

HHC, neboli Hexahydrocannabinol, je látka, která se těší čím dál větší popularitě. Jde o sloučeninu nalezenou v konopí, která není tak známá jako například THC nebo CBD, přesto tento látkový kanabinoid nabízí řadu potenciálních výhod, které by mohly mít vliv na medicínu, rekreační užití i průmyslové aplikace. Přečtěte si o HHC více a zjistěte, s čím vám může pomoci, jak je to s legislativou, a jestli s sebou přináší i nějaká potenciální rizika.

Co umí HHC?

HHC je jedním z mnoha kanabinoidů - chemických sloučenin, které se nacházejí v rostlinách konopí, stejně jako známější THC. Chemická struktura obou látek je však odlišná, a proto může mít HHC také rozdílné účinky na naše tělo. 

 

Přestože někteří uživatelé uvádí podobné benefity jako u THC, tedy relaxaci, uvolnění, snížení bolesti nebo klidnější spánek, má HHC potenciál terapeutických účinků bez euforie a jiných změn vědomí typu úzkosti či paranoie, což je častým problémem u látky THC. Tato oblast však vyžaduje další výzkum a jedná se prozatím jen o zjištění z prvotních studií bez většího množství ověřených dat.

 

Obecně však můžete s látkou HHC očekávat uvolnění napětí ve svalech, snížení bolestivosti nebo relaxaci v podobě příjemné únavy a lepšího spánku.

Ano, HHC je legální

Druhým dechem ale musíme dodat, že situace se neustále vyvíjí a HHC jako takové ještě není tak důkladně prozkoumáno. Aktuální evropská legislativa zatím HHC přehlíží, a tak se můžeme orientovat legislativou zabývající se THC a látek z něj odvozených.

 

Pokud jde o HHC přírodního původu a získané z produktů, jejichž obsah THC nepřekročil 1 %, jde o látku legální. Jednoduše řečeno, HHC je z hlediska zákonů v pořádku a navíc by nemělo být indikováno ani klasickými testy na drogy. Samozřejmě však záleží na množství látky v těle a době mezi užíváním a testováním.

Jak si dopřát HHC?

Produktů s obsahem HHC je na trhu celá řada. Vyzkoušet tak můžete nejrůznější způsoby jeho užívání a vybrat si, který vám bude nejvíce vyhovovat, například:

 

HHC a jeho nevýhody

Stejně jako jiné kanabinoidy, i HHC může mít vedle nesporných benefitů také různé vedlejší účinky, přestože vzhledem k neprobádanosti látky jsou informace spíše subjektivní a je na odpovědnosti každého, aby s látkou začínal opatrně a s respektem ke svému zdraví. Mezi typické negativní účinky patří sucho v ústech, zvýšená chuť k jídlu, zpožděné reakce, úzkosti a změny nálad.

 

S HHC v těle rozhodně neřiďte a neplánujte si ani jinou soustředěnou činnost. Začněte napoprvé pro jistotu opravdu menší dávkou a uvidíte, co s vámi HHC udělá. Pokud budete stejně jako tisíce jiných uživatelů spokojení, můžete dávku lehce navýšit. Cesta k příjemným zážitkům s HHC začíná s HHC svět.