HHC: Legální alternativa THC nebo nebezpečná chemie?

V posledních letech vzbudil v komunitě milovníků konopí velký zájem kanabinoid HHC. S narůstající popularitou se však vynořuje i otázka jeho legality. Je HHC skutečně legální, nebo spadá pod stejné regulace jako jeho příbuzný THC? A jak je to s testy na drogy a případnými riziky spojenými s užíváním látky?

 

HHC je legální, ale…

Legální status HHC se liší v závislosti na jurisdikci a zeměpisné lokalitě. V mnoha zemích je legislativa ohledně kanabinoidů v dynamickém vývoji a HHC jako semi-syntetický derivát THC často spadá do šedé zóny. V některých zemích může být HHC legální, pokud je odvozen z látky s nízkým obsahem THC, a to je právě případ České republiky. Nízkým obsahem se rozumí méně než 1 % THC v původní látce.

 

Důležitý je také způsob získávání HHC. Syntetické látky typu nechvalně proslulé látky „spice” jsou zakázané. HHC ale není primárně syntetické – vyskytuje se v rostlinách konopí a je přírodního původu. Typicky se získává syntézou z CBD a jeho finální podoba je naprosto stejná jako ta přírodní, která je však v rostlinách ve velmi malém množství a její získání by bylo mimořádně náročné.

 

Nezapomeňte také na důležitý fakt, že co je v jedné zemi legální, nemusí být povoleno v jiné. Držení, převoz a konzumace HHC může být v některých státech považováno za trestný čin, tak si pečlivě zjistěte, kde platí jaká legislativa.

HHC a řízení

Látka HHC je jednou provždy psychoaktivní. Byť nemá zdaleka tak intenzivní účinky jako nelegální THC, využívejte ji především jako součást relaxace, případně předspánkového rituálu. V žádném případě po jejím užívání neřiďte nebo nedělejte jinou činnost, kde je vyžadováno velké soustředění.

 

U někoho látka vyvolává mírnou euforii, u jiného uživatele to může být příjemná únava a pobídka ke spánku. Po 6 až 12 hodinách přestává být látka aktivní a vaše schopnosti tak neovlivňuje.

HHC a testy na drogy

Jednou z často kladených otázek týkajících se HHC je, zda se tato látka může prokázat běžnými testy na drogy. Standardní testy na drogy obvykle hledají THC a jeho metabolity v krvi, moči, vlasech nebo slinách. Jelikož je HHC strukturálně odlišná od THC, většina těchto testů by jej přímo nezachytila. Nicméně existuje riziko, že některé testy mohou reagovat na přítomnost HHC kvůli jeho chemické podobnosti s THC, což by mohlo vést k falešně pozitivním výsledkům.

 

Pokud tedy užíváte HHC vaporizéry, nebo třeba HHC oleje či spreje, myslete na to, že možnost pozitivního testu existuje. THC, jak známo, vydrží ve slinách až 3 dny, což může být určitým vodítkem toho, kdy už můžete být úplně bez obav.

 

Sečteno, podtrženo, HHC produkty a zejména ty kvalitní od nás jsou i přes určitá legislativní omezení zárukou příjemných zážitků. Tak si je užijte naplno.