Jaký má HHC vliv na náš spánek?

Máte bezproblémový spánek? Spíte tolik, kolik potřebujete? Jste ráno odpočatí, svěží a s čistou hlavou vyrážíte do práce či do školy? Vždycky? Takové štěstí už dneska zdaleka nemá každý. Potíže se spánkem má podle některých statistik každý druhý člověk. Jak si s HHC produkty pomoct a dopřát si to správné uvolnění, abyste byli ráno v pohodě, to rozebereme v našem článku.

Proč špatně spíme?

Kvalita spánku je zásadní pro celé naše fungování. Různé zdroje se shodují, že aspoň těch 6 až 8 hodin bychom fakt měli spát. Nedostatek spánku nebo jeho špatná kvalita mohou způsobovat fyzické i duševní škody, od srdečních chorob po deprese.

 

Úplně jednoduše, špatná noc může značně znepříjemnit vstávání i celý den. Jaké jsou nejčastější příčiny, proč někdy špatně spíme?

 

  • Životní styl, třeba přemíra stresu, konzumace kávy, nebo kouření a alkohol v kombinaci s nedostatkem fyzické aktivity.
  • Duševní problémy jako jsou deprese nebo aktuální problémy, které nás trápí.
  • Silné bolesti, jež mohou zabránit v usínání a poté způsobí i častá probouzení.

 

Lidé řeší problémy s nespavostí různě. Od upravení jídelníčku po nejrůznější doplňky. Existuje ale i skvělá alternativa v podobě látky HHC, která vám přinese spoustu benefitů.

Kanabinoidy a spánek

Látka HHC je kanabinoid, podobně jako THC nebo CBD. Ty jsou známé mimo jiné jako látky, které podporují spánek a všeobecné zklidnění organismu. Některé kanabinoidy prokazatelně prodlužují fázi hlubokého spánku, a jsou proto mnoha a mnoha lidmi využívány právě proto, aby se jejich uživatelé po probuzení cítili odpočatí a plní elánu.

 

Dobře známá a nelegální látka THC je psychoaktivní, tedy působí na naše vědomí. V malých dávkách působí většinou uklidňujícím způsobem a usínání proto urychluje. Naopak ve větších dávkách může způsobit euforii, pocit rauše, a to při snaze o usínání opravdu nechcete.

 

Naproti tomu méně známá, ale možná o to zajímavější, látka HHC může tyto negativní dopady na váš spánek minimalizovat a být pro vás optimální volbou.

 

Proč zrovna HHC?

HHC pochází z technického konopí či přímo CBD a má podobné účinky jako THC. Koncový produkt typu HHC květů, jointů či olejů však nesmí obsahovat více jak 1 % látky THC. V takovém případě je HHC u nás zcela legální, zároveň však logicky s menšími účinky než má THC.

 

A to je právě skvělá zpráva pro naše spánkové rituály. Uživatelé uvádí, že účinky HHC jsou oproti THC zhruba poloviční, takže pocit velké euforie naše usínání tolik neohrozí. Naopak, HHC má účinky mnohem spíše relaxační, pomůže s pocitem příjemné únavy, zmírní bolest a zklidní spánek.

 

Různé zdroje hovoří o tom, že HHC může taktéž prodloužit fázi hlubokého spánku, naopak zkrátit fázi snění. To nemusí být ideální pro všechny, ale pro osoby trpící nadměrným stresem, případně s posttraumatickými poruchami to bude naopak velmi příjemným benefitem.

 

Ani HHC není všelék

Není ideální myslet si, že pár kapek HHC oleje pod jazyk zajistí vždy krásnou pohodovou noc. Důležitý je samozřejmě také pravidelný denní i noční režim, omezení záření modrého světla, správná strava, ticho a tma… Určitě najdete spoustu dalších rad, jak zlepšit své usínání a spánek, a je velmi individuální, co bude fungovat zrovna vám.

 

HHC produkty proto berte jako doplněk, který nenahradí zdravý životní styl, ale může vám pořádně pomoct s uvolněním a zbytečným stresem, který vám kazí usínání.